www.musicdagh.ir

دانلود برترین آثار موسیقی جهان

خانه » موسیقی بی‌کلام » دانلود آلبوم بهترین آهنگ های Beethoven

دانلود آلبوم بهترین آهنگ های Beethoven

دانلود بهترین آهنگ های Beethoven

Ludwig van Beethoven موسیقی‌دان و آهنگساز آلمانی در ۱۷ دسامبر ۱۷۷۰ میلادی در شهر بن، یکی از شهرهای آلمان به دنیا آمد. استعداد موسیقی‌اش در سنین کودکی آشکار بود، و در ابتدا توسط پدرش به سختی و فشرده آموزش داده می‌شد. وی بعداً توسط آهنگساز و رهبر ارکستر، کریستیان گوتلوب نیفه موسیقی آموخت و تحت نظارت او نخستین اثر خود، مجموعه‌ای از واریاسیون‌ها برای ساز شستی‌دار را در سال ۱۷۸۳ منتشر کرد. وی شخصیتی مهم در انتقال بین دوره‌های کلاسیک و رمانتیک در موسیقی غرب بود و یکی از بزرگترین آهنگسازان اروپایی به حساب می‌آید. او در طول زندگی خود آثار بسیاری آفرید که نه سمفونی، پنج کنسرتو پیانو، یک کنسرتوی ویولن، سی و دو سونات پیانو، شانزده کوارتت زهی، دو مس و اپرای فیدلیو از آن جمله‌اند.

 

Beethoven

 

اولین اثر بزرگ ارکسترال بتهوون، سمفونی شماره ۱، در سال ۱۸۰۰ خلق شد؛ و در سال ۱۸۰۱، شش کوارتت زهی (اپوس ۱۸) ساخت. بتهوون از کمی پیشتر به ناشنوایی مبتلا شده بود و بیماری‌اش در این سال‌ها رو به وخامت گذاشته بود، اما وی همچنان به فعالیت‌اش ادامه داد و سمفونی‌های سوم و پنجم خود را به ترتیب در سال ۱۸۰۴ و ۱۸۰۸ منتشر کرد. کنسرتو ویولن در سال ۱۸۰۶ ساخته شد. وضعیت جسمانی وی تا سال ۱۸۱۱، با ناشنوایی تقریبا کامل، وخیم‌تر شد، و بتهوون از اجرای موسیقی و حضور در مجامع عمومی خودداری می‌کرد.

بتهوون بعد از دور شدن از جامعه، بسیاری از تحسین‌برانگیزترین آثار خود مانند سمفونی‌های بعدی، موسیقی مجلسی و سونات‌های پیانو را در دورهٔ پایانی حیاتش تألیف کرد. تنها اپرای وی که فیدلیو نام دارد و برای اولین بار در سال ۱۸۰۵ اجرا شده بود را در سال ۱۸۱۴ به نسخهٔ نهایی رساند، میسا سولمنیس را در سالهای ۱۸۱۹–۱۸۲۳ ساخت، و آخرین سمفونی‌اش را نیز در سال‌های ۱۸۲۲–۱۸۲۴ ساخت. آخرین کوارتت‌های زهی ۱۸۲۶–۱۸۲۵ از جمله دستاوردهای نهایی بتهوون است. وی سرانجام پس از چند ماه بیماری و بستری، در سال ۱۸۲۷ درگذشت.

 

بیست آهنگ منتخب از آثار Beethoven :

 

Beethoven

 

VA – The Very Best Of Beethoven (2CD) (2005) {Naxos}


MP3 245kbps | RAR | 284 mb


Genre: classical

 

دانلود بهترین آهنگ های Beethoven

از موسیقی لذت ببرید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

MUSIC DAGH

 

نیچه : زندگی بدون موسیقی اشتباهی بزرگ بوده است.