دانلود برترین موسیقی های جهان

خانه » سینما و موسیقی » تحلیل موسیقی فیلم

تحلیل موسیقی فیلم

تحلیل موسیقی فیلم، از پیچیده ترین مباحث مربوط به سینماست و نیازمند دانش ویژه ای است؛ یه این دلیل که خود موسیقی همانند فیلم، زبانی پیچیده و دشوار است و درک درست و علمی آن برای افراد غیر متخصص تا حد زیادی امکان پذیر نیست. از سوی دیگر، واژه های تخصصی موسیقی و فیلم نیز فرآیند این درک را دشوارتر می سازد. به گفته جرج برت، آهنگساز و مدرس برجسته موسیقی فیلم: «در هر گونه بحث درباره چگونگی کارکرد موسیقی در فیلم، ارجاع مداوم به داستان، یک امر ناگزیر است.»

در بررسی موسیقی یک فیلم و قطعات مهم آن، باید پیوند درونی و تنگاتنگ آن با تم ها، فضاها، موقعیت های زمانی، مکانی و دراماتیک و شخصیت های آن فیلم بررسی شود. مکس اشتاینر، میکلوش روژا، موریس ژار، مایکل نایمن، فیلیپ گلس، جان ویلیامز، ریوچی ساکوماتو، برنارد هرمن، نینو رونا و جری گلد اسمیت از برجسته ترین آهنگسازان فیلم اند. میکلوش روژا در زمینه ها و ژانرهای مختلف، موسیقی فیلم ساخته است. اما شهرت او بیشتر به خاطر ساختن موسیقی فیلم های حماسی و تاریخی و غالبا با درونمایه های مذهبی مثل «بن هور» «شاه شاهان» و «ال سید» است.

 

 

روژا یکی از معدود آهنگسازانی است که مفهوم موسیقی برای فیلم های حماسی و تاریخی را دریافت و تشخیص داد که موسیقی یک فیلم حماسی یا مذهبی چگونه باشد. موریس ژار آهنگساز فرانسوی یکی از بزرگترین آهنگسازان فیلم است. کسی که موسیقی فیلم هایی چون «لورنس عربستان» «دکتر ژیواگو» «گدزگاهی به هند» «محمد رسول الله» «انجمن شاعران مرده» و «دختر رایان» را ساخته و مهارت خود را در ساختن موسیقی برای فیلم های عظیم حماسی  و داستان های دراماتیک پر قدرت مثل «اسب کهر را بنگر» و «شاهد» نشان داده است.

منبع : سایت موزیک داغ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسیقی بی کلام

موسیقی بی کلام در موزیک داغ

 

آهنگ های قدیمی

آهنگهای قدیمی در موزیک داغ

 

موسیقی حماسی

 

MUSIC DAGH

موزیک داغ

musicdagh website

Prehistoric music can only be theorized based on findings from paleolithic archaeology sites